Hadisler, Kuransız bir İslam oluşturmanın en önemli Truva atıydı. Bu gün bu Truva atı İran’da 22 yaşında gencecik Hüsamettin Ferzizade‘nin idam kararına sebep oldu! Hadisler kaleyi içeriden fethetmenin en önemli projesiydi çünkü ancak bu şekilde Kuran arka planda kalabilirdi ve din ancak bu şekilde kullanılabilen, üzerinden tonlarca para kazanılan, insanları aptallaştıran bir nesne haline gelebilirdi!

Kuran, alakasız bir şekilde Arapça okutuldu! Abdestsiz dokunma çarpılırsın dendi! Belden aşağı tutma günahtır dendi! Onu en yükseklere as dendi! Ama hiç bir zaman anadilinde oku da Yaratıcı sana ne diyor öğren denmedi!

Araplar Müslüman olacağına Müslümanlar Araplaştı! Arabın her şeyi putlaştırıldı! “Cennetin dili Arapça” olacak diye hadis bile uyduruldu!

Muhammed peygamberin hırkası, saçı, sakalı, ayak izi putlaştırılarak ziyarete açıldı ama onun mücadelesine kimse saygı göstermedi! Onun canı pahasına ulaştırmaya çalıştığı mesajı merak etmek yerine sakal uzattılar, cübbe giydiler, şalvar giydiler buna da “sünnet” diyerek kılık kıyafeti zamana hapsettiler! Sevaptır oğlum! dediler. Sanki Muhammed peygamber şimdi yaşıyor olsaydı hala o kıyafetleri giyecekmiş gibi! Hala deve kullanacakmış gibi söylendiler!

Okuyup gerçekleri söyleyenleri hep etiketlediler! Biz, “Bak Kuranda böyle diyor” dedikçe; Sen hangi mezhebsin! Sen Muhammed peygamber düşmanısın! Sen bir ajansın! Sen kafir, sen müşrik, sen inkarcısın dediler! Ama söyledikleriyle Kuran ayetlerine hakaret ettiklerini bile hiç ama hiç fark etmediler!

Bize dinden çıktın diyenler kendileri hiç dine girmediler bile! Aman ha sorgulama! Ateist olursun! Şu olursun bu olursun dediler! Ama Tanrı kelamının akıl ile çelişmeyeceğine tanık olamadılar! Çünkü bu kadar kişi yanlışta sen mi doğrusun! demeden öteye gidemediler! Gerçeğe hem çok yakın olup hem çok uzakta, ARAFTA kaldılar!

Kendilerine Müslüman dediler ama Müslüman’ın Allah’ın emirlerine teslim olmuş kişi olduğunu bilmeden, bu emirleri okumadan dediler! Dediler de ne oldu? Namaza durdular ama ne dediklerini hiç ama hiç bilmediler! Dahada ötesi merak bile etmediler! Din sadece sevap point kasıldığı bir mekanizmaydı onlar için!

Şunu yaparsan sevaptır diyerek dinde olmayan zorlukları dine sokup takvadır dediler!

Çok öfkeliyim dini kullanan insanlara! Yaratıcı ile insan arasına aracılar koyanlara! Kendi kurallarını oluşturup bu Allah katındadır diyenlere! Elçi böyle dedi diyerek iftiralar atanlara! İnsanların maneviyatını maddiyatla sömürenlere! Daha sonra kendi uydurduklarının gerçek ile çeliştiğini gösterenleri idama mahkum edenlere çok öfkeliyim!

Tarihte bu uğurda çok fazla kişi mücadele verdi. Bende gerçekleri öğrendiğim kitaptan (Kuran) okudukça hep yazarak, sohbet ederek duyurmaya çalışıyor, mücadelemi veriyorum. Çünkü bana göre dünyadaki bütün kötülüklerin temel sebebi hep yanlış din ve din ile kandıranlar olmuştur. Oysaki gerçek inanç akılla çelişmez! Akıl gerçeği bulmak için vardır!

Bu gün bu yaptıklarımı İran’da yapmış olsaydım bende Huesameddin gibi hadis kitaplarında belirtildiği üzere “mürted” ilan edilip idama mahkum olurdum! Aslına bakarsanız İran zihniyetindeki birçok cemaat tarafından zaten mürted ilan edilmişimdir.

Ailem, yakın çevrem hep korkmuyor musun ya başına bir şey gelirse diye sürekli beni uyarmakta, benim için endişelenmekte, onlara hep şu ayeti okurum:

3-Ali İmran-173: Onlar ki insanlar kendilerine, “Halk size karşı birleşip harekete geçmiş; korkun onlardan” dediklerinde, bu onların ancak imanını arttırır ve şöyle derler: “Bize ALLAH yeter; o ne güzel Koruyucudur.”

Husameddin Ferzizade hadislerin mantıkla, kendiyle ve Kuran ile olan çelişkileri hakkında yazdı ve insanları gerçeğe, Kuran’a çağırdığı için “mürted” ilan edildi!

Husameddin Ferzizade: Hadis uyduran bir Yahudi ölüme mahkum edilir ve öldürülüyorken “ben kendi görevimi başarıyla gerçekleştirerek, binlerce sahte hadis uydurdum” demişti. Bu sahte hadisleri uydurma amacı Kur’an’ı arka plana atarak Kur’an’sız bir din oluşdurmak idi. Çünkü Kur’an’a değil, hadislere dayanan bir din çabuk parçalanır ve büyük ihtilaflara meydan açar. Bu sahte hadisler yüzünden Kur’an ayetleri de yanlış yorumlanmaktadır. Çünkü Kur’an’ın açıklanmasında bu sahte hadisler esas alınmaktadır.

İslam fikir özgürlüğünü savunur! (Bakınız: 109/6), İslam fikir özgürlüğü için masum birinin idamına izin vermez! (Bakınız: 5/32) İslam mezhepleşmeyi yasaklar! (3/103)

Kuran “Oku!” ile başlar, oku ki din ile kandıranları gör! “Oku” ki Allah ile kandıranları gör! “Oku” ki gerçekleri söyleyenlerin nasıl idam edildiğini gör! Lütfen sizde Kuran okuyun, okuyun çünkü okumazsanız din konusunda daha çok sömürülürsünüz. Din sömürüsü sömürülerin en önemlisidir çünkü din sömürüsü her sömürüyü meşrulaştırır!

25-Furkan-30: Peygamber, “Ey Rabbim! Kavmim şu Kur’an’ı terk edilmiş bir şey hâline getirdi” dedi.

7-Araf-3: Rabbinizden size indirileni izleyin, O’ndan başkalarını dost edinerek izlemeyin. Ne kadar az öğüt alıyorsunuz!

43-Zuhruf-44: Şüphesiz bu Kur’an, sana ve kavmine bir öğüt ve bir şereftir, ONDAN HESABA ÇEKİLECEKSİNİZ.

+LÜTFEN BU KONU HAKKINDA CHANGE’DE BAŞLATILMIŞ KAMPANYAYI İMZALAYALIM: https://goo.gl/ZdAFF2

+TWİTTERDA #HuesameddinİdamEdilmesin YAZALIM!

+Makalenin Türkçesi yayınlandı! (26.10.2015): https://drive.google.com/file/d/0Bxy-rxJl5IyRdk16RFg3Q1BWbGc/edit?pli=1

+Twitter üzerinden Azeri bir arkadaş bana metnin tamamını Farsça yolladı okumak isteyenler buyursun: http://tercume1.blogspot.fi/2015/09/edama-mehkum-edilen-iranl-turk-gencin.html

Reklamlar